Môj kód Programovanie v príkladoch

O blogu


Už dlhšiu dobu cítim potrebu niečím prispievať československej programátorskej komunite. Je toho stále málo online v našich jazykoch, a ja mám radšej písanie než reč. Tak som sa rozhodol s tým začať.

Väčšina návodov na veci okolo programovania je online po anglicky, a presne preto sa takýmto témam chcem vyhnúť. Bolo by to zbytočné a redundantné, navyše dnešný programátor sa bez angličtiny aj tak nezaobíde.

Chcem však písať o mojich osobných zážitkoch s počítačom a programovaním - a písať zo skúseností. Občas chcem písať aj o teórii, s ktorou som mal kontakt (napríklad na škole, či sa mi zišla v práci) a pripadalo mi, že by som ju vedel prístupnejšie (alebo praktickejšie, kompaktnejšie) podať.

Môjim hlavným cieľom je však písať o tom, čo ma baví a o čom sa mi dobre píše. Pracovať v štýle worse-is-better - jednoduchá implementácia, jednoduché myšlienky a priestor na rozvoj ponechať čitateľom.

Blog vnímam ako príležitosť usporiadať si vlastné myšlienky, a v konečnom dôsledku lepšie pochopiť téme, o ktorej píšem. Uvidím, kam to zájde, čo sa z toho nakoniec stane.

Kto som

Moje meno je Peter Jakubčo. Som programátor a mám mnoho nápadov, osobných projektov a filozofických úvah, s ktorými sa chcem podeliť. S počítačom som prišiel do styku v roku 1996, keď som mal dvanásť rokov. Môj prvý počítač bol IBM PS/2 Model 55SX with Intel 80386 SX, ktorý som dostal od tety. Pri tomto počítači vznikol môj sen stať sa programátorom.

Toto je môj GitHub, a toto LinkedIn.